Plama
Aplikacje internetowe

Jeszcze do niedawna aplikacje desktopowe były standardowym narzędziem pracy przy komputerze. Od kiedy stabilne łącze internetowe stało się typowym wyposażeniem biura i domu, prym w tej dziedzinie przejęły aplikacje webowe. Aplikacje dostępne przez przeglądarkę nie bez powodu stanowią w tej chwili ogromną większość aplikacji z których korzystamy – mają one wiele zalet.

Do największych zalet aplikacji webowych należą:

  • Przenośność. W związku z tym, że dostęp do aplikacji internetowej odbywa się poprzez przeglądarkę, są one dostępne na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Nie ma znaczenia, czy jest to smartfon, tablet, komputer czy nawet telewizor – dostęp do serwisu można uzyskać na każdym z nich, bez konieczności instalacji. Dzięki temu systemy takie mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. 
  • Skalowalność. Wyobraźmy sobie, że w naszej firmie zostaje zatrudniony nowy pracownik, któremu trzeba stworzyć środowisko pracy. W przypadku aplikacji desktopowych, należy zainstalować aplikację na każdym urządzeniu z którego będzie korzystał pracownik. Natomiast jeśli korzystamy z serwisu internetowego, wystarczy, że założymy kolejne konto użytkownika i będzie on mógł korzystać z systemu na każdym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową.
  • Łatwość aktualizacji. Korzystanie z aplikacji webowej zdejmuje z nas konieczność manualnego aktualizowania oprogramowania. Wszystkie nowe funkcjonalności i poprawki pojawią się na naszym koncie automatycznie. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja jest zainstalowana na serwerze, a nie na komputerze użytkownika. Dlatego też każda aktualizacja odbywa się właśnie tam. Dzięki temu, każdy użytkownik może cieszyć się najnowszą wersją aplikacji bez wykonywania żadnych dodatkowych czynności.

Projektowanie aplikacji internetowych

Dobre praktyki przy projektowaniu aplikacji internetowych są bardzo podobne do tych związanych z ogólnym rozwojem produktów cyfrowych. Najważniejszym aspektem jest ustalenie potrzeb biznesowych, które powinna zaspokajać nowa aplikacja. Powinniśmy zapisać jakie oczekiwania mamy w stosunku do tworzonego systemu. Bardzo ważne jest określenie, kto będzie docelowym użytkownikiem naszego serwisu oraz jakie są jego potrzeby i problemy. Lista problemów użytkowników oraz celów biznesowych powinna być narzędziem pomagającym w podejmowaniu decyzji podczas tworzenia aplikacji internetowej.

W Akanzie korzystamy z najnowszych technologii przy tworzeniu aplikacji internetowych.

Podczas projektowania aplikacji webowej skupiamy się przede wszystkim na takim zaprojektowaniu poszczególnych funkcjonalności i dostępu do nich, aby przyszłym użytkownikom było łatwo z nich korzystać. Aby optymalnie wykorzystać czas i budżet przeznaczony na tworzenie aplikacji internetowej na początku prac wykonujemy makiety. Projektowanie aplikacji webowych zaczynamy od nich, ponieważ dzięki nim możemy najtaniej testować i modyfikować koncepcje poszczególnych funkcjonalności.

Tworzenie aplikacji www można podzielić na etapy. Na pierwszym etapie dostarczamy tylko najważniejsze funkcjonalności, tak aby aplikacja jak najszybciej przynosiła wartość biznesową. Następnie wykonujemy kolejne funkcjonalności, w kolejności od najważniejszych do najmniej ważnych. Dzięki takiemu podejściu maksymalizujemy wartość dostarczaną przez oprogramowanie jednocześnie minimalizując ryzyka związane z redukcją budżetu.

.

Potrzebuję aplikacji internetowej

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztowała aplikacja webowa stworzona dla Ciebie? Skontaktuj się z nami! Przeanalizujemy Twoje potrzeby biznesowe oraz przedstawimy Ci naszą ofertę, a następnie zajmiemy się tworzeniem aplikacji internetowej rozwiązującej Twoje problemy.

Kategorie
Inne posty