Plama
Strony internetowe

Profesjonalna strona internetowa to w obecnych czasach must-have jeśli prowadzisz swój biznes. Często jest to pierwsze miejsce w którym potencjalni klienci znajdą informacje o Twojej firmie. Badania wskazują na to, że aż 97% konsumentów rozpoczyna poszukiwania interesującej ich usługi lub produktu od wyszukiwarki internetowej. To między innymi dlatego obecność Twojego biznesu w sieci jest tak istotna. Poniżej przedstawiamy proces tworzenia strony internetowej, która spełni stawiane przed nią wyzwania.

Projekt strony interntowe

Projektowanie strony internetowej skupia się na stawianych przed nią zadaniach biznesowych. Pierwszym wyzwaniem jakie można napotkać podczas tego procesu jest ustalenie, które treści i funkcjonalności będą najważniejsze dla końcowego użytkownika. Hierarchia potrzeb biznesowych oraz potrzeb użytkowników pozwoli na optymalne rozmieszczenie treści na stronie. Dzięki temu Twoi potencjalni klienci nie będą czuć się zagubieni czy przytłoczeni.

Zanim zaczniemy projektować wygląd strony internetowej (np. na urządzenie mobilne) zaczynamy od stworzenia makiet.

Strona na komputerze czy na telefonie?

W dobie smartfonów (w 2020 roku aż 50% ruchu w Internecie pochodziło z urządzeń mobilnych) warto więc zadbać o dostępność strony internetowej na różnych typach urządzeń. Profesjonalna strona internetowa powinna działać tak samo dobrze na telefonie i na komputerze. W procesie projektowania stron internetowych możemy wyróżnić dwa schematy działania: mobile-first oraz desktop-first. Jaka jest między nimi różnica?

W podejściu mobile-first, rozpoczynamy od stworzenia projektu strony na urządzenia mobilne, a następnie przekształceniu go w projekt na komputery. Dzięki temu uzyskamy stronę internetową, która będzie miała mobilny charakter i będzie świetnie działać na telefonie, a jednocześnie będzie intuicyjna i poprawnie wyświetlana na komputerze.

Projektowanie strony www w podejściu desktop-first jest przeciwieństwem mobile-first. W tym przypadku najpierw projektujemy wersję komputerową, a następnie przekształcamy ją w mobilną. To podejście pozwala stworzyć stronę, która pokaże pełnię swoich możliwości na monitorze komputera, ale nie straci przy tym przyjaznego w obsłudze interfejsu na urządzeniu mobilnym.

Wybór między tymi schematami jest warunkowany przede wszystkim Twoją grupą docelową. Jeśli spodziewasz się, że Twoi klienci będą odwiedzać Twoją stronę głównie z telefonu – wybierzemy mobile-first, jeśli z komputera – skorzystamy z desktop-first.

w 2020 roku aż 50% ruchu w Internecie pochodziło z urządzeń mobilnych

Nie tylko wygląd – co jeszcze jest istotne

Tworzenie stron www nie kończy się na zaprogramowaniu wyświetlania projektu graficznego. Każda witryna ma swój system CMS, z poziomu którego możemy modyfikować treści naszej strony. Zazwyczaj jest to popularny WordPress, ale może to być np. Strapi czy dedykowany system. 

Przy tworzeniu stron internetowych bardzo ważna jest również optymalizacja strony pod kątem SEO. Część tej optymalizacji wykonuje się jeszcze podczas projektowania strony internetowej poprzez napisanie odpowiednich tekstów, część wykonują programiści np. optymalizując grafiki, a pozostałą część twórcy kolejnych treści na stronę takich jak wpisy na blogu. Wszystkie te działania pomagają stronie znaleźć się wysoko wśród wyników wyszukiwania Google.

Bardzo ważną częścią każdej witryny jest też analityka. Podczas tworzenia strony internetowej, podłączamy do niej potrzebne narzędzia, które pomogą analizować wyniki kampanii marketingowych, badać preferencje użytkowników czy obserwować trendy związane z liczbą wejść na stronę. Takie narzędzia to m. in. Google Analytics, analizujące ruch na stronie, czy HotJar, rejestrujący, które obszary strony są najczęściej klikane przez użytkowników.

WordPress – najbardziej popularny system CMS na świecie.

Strona internetowa cena

Cena stworzenia strony internetowej zależy przede wszystkim od zakresu projektu. Przykładowo koszt będzie wyższy jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług renomowanego studio projektowego, będziemy chcieli wdrożyć efektowne animacje, przeprowadzić obszerną analizę UX, czy skorzystać z usług copywritera.

Aby poznać naszą ofertę dla Twojej strony – skontaktuj się z nami. Jesteśmy firmą tworzącą strony internetowe od ponad 6 lat i na pewno znajdziemy rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Kategorie
Inne posty