Plama
TOKEO – Generator programów lojalnościowych

8 października 2019 roku w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym organizowane było wydarzenie Demo Day wraz z Meet up dla VC skierowane dla startupów biorących udział w programie „Rozwój Startupów w Polsce Wschodniej”.

Podczas tego wydarzenia prezentowaliśmy swój startup TOKEO – generator programów lojalnościowych nowej generacji.

Demo Day 8.10.2019

TOKEO – system do zarządzania lojalnością.

TOKEO umożliwia generowanie oraz zarządzanie programami lojalnościowymi opartymi o tokeny za pomocą sieci blockchain.

W skład produktu TOKEO wchodzi:

  • platforma internetowa (SaaS)
  • aplikacja mobilna
  • token TKO

Standardowo przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe jest uczestnikiem 30 różnych programów lojalnościowych. Nie oznacza to jednak, że aktywnie uczestniczy w każdym z nich. Wskazują na to raporty rynkowe.

Według analiz ponad 50% członków programów lojalnościowych nie bierze w nich udziału, a ok. 50% nigdy nie wykupiła żadnych nagród za zebrane punkty. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty: programy lojalnościowe działają na dość przestarzałych rozwiązaniach technologicznych i koncepcyjnych.

Jednymi z najczęstszych problemów, z którymi borykają się tradycyjne programy lojalnościowe, jest wymienianie punktów przed ich datą wygaśnięcia, a także możliwość wygodnego śledzenia swoich postępów uczestnictwa w programie.

Demo Day 8.10.2019

TOKEO dzięki inteligentnym kontraktom stworzy token (TKO), który będzie bezpiecznym nośnikiem danych w ramach tworzonych programów lojalnościowych.  TOKEO umożliwi w szybki i prosty stworzyć nowoczesnych program lojalnościowy i dostarczy niezbędne narzędzia do wykorzystania jego potencjału. Zarówno jak przez właścicieli programów jak i ich użytkowników.

Platforma dla właścicieli programów lojalnościowych

Za pomocą internetowej platformy będziemy mogli w kilku prostych krokach stworzyć dla siebie indywidualny program lojalnościowy. 

By ułatwić proces ten proces Tokeo stworzy kreator programu lojalnościowego oraz szablony zasad przyznawania punktów. 

Zrobimy wszystko by przyszli właściciele programów lojalnościowych mogli w bardzo krótkim czasie wdrożyć Tokeo w swojej firmie. 

Wszelkie procesy związane z blockchainem będą w pełni zautomatyzowane i nie będą wymagać od nas specjalistycznej wiedzy.

Platforma dla uczestników programów lojalnościowych

By korzystać z Tokeo oczywiście wcześniej musimy założyć dla siebie konto.

Po zalogowaniu zobaczymy listę programów należących do naszej sieci. Możemy przeglądać dostępne programy, warunki przyznawania tokenów a gdy będziemy chcieli dołączyć do wybranego przez nas programu wystarczy jedno kliknięcie. 

Za co możemy otrzymać tokeny?

Na przykład za zakupy u danego sprzedawcy. Za zaangażowanie w pracy. Za polecanie marki w social mediach, czy nawet za polecenie pracownika do pracy. Możliwości jest mnóstwo, a Tokeo umożliwia dowolne konfigurowanie możliwości nagradzania.

Oczywiście z poziomu swojego konta mamy dostęp do informacji takich jak wartości ilość swoich tokenów czy historii transakcji. 

Tokeny, które będziemy otrzymywać, będziemy mogli wymienić na nagrody nie tylko oferowane przez program do którego dołączyliśmy, ale również przez wszystkie programy należące do sieci Tokeo. 

Czym mogą być te nagrody? Np. rabatem na zakupy, voucherem do kina, czy po prostu produktem typu express do kawy itd. 

Social media

Jedną z innowacji Tokeo jest nagradzanie fanów za ich aktywność mediach społecznościowych.

Gdy udostępnimy znajomym post danej marki na Facebooku chwilę potem otrzymamy określoną ilość tokenów.

Mowa tu również o lajkowaniu, komentowaniu postów, subskrybowaniu kanałów na YouTube itd. Czyli wszystko to na czym zależy markom istniejącym w mediach społecznościowych.

Aplikacja mobilna

Tokeo to również a nawet przede wszystkim aplikacja mobilna. W aplikacji mobilnej możemy zrobić wszystko to co aplikacji webowej plus nowe funkcjonalności typu, cyfrowy portfel, powiadomienia o przyznaniu tokenów czy przesyłanie tokenów dalej.

W odróżnieniu od tradycyjnych programów lojalnościowych w Tokeo będzie można swoje punkty przesłać innym osobom.

Co dalej?

Demo Day za nami. Kolejnym etapem w ramach poddziałania 1.1.1 POPW “Platformy startowe dla nowych pomysłów” jest komisja przed ekspertami PARP. Jeśli nasz startup zostanie doceniony, otrzymamy grant na realizację naszego pomysłu.

Kategorie
Inne posty