Plama
Tworzenie aplikacji na Android

Dlaczego warto wybrać Androida do tworzenia aplikacji?

System Android jest najpopularniejszym systemem dla smartfonów w ujęciu globalnym. Według statystyk Statcounter w 2018r. udział systemów na rynku wynosił:

 • Android -74,45%
 • iOS – 22,85%

Pozostałe 2,7% to:

 • KaiOS – 1,1%
 • Windows – 0,3%
 • Samsung – 0,28%

resztę stanowią mniej popularne systemy.

Na etapie ustalania systemu, w którym chcemy zaprogramować naszą aplikację warto mieć na uwadze dwa najpopularniejsze systemy czyli Android oraz iOS. W Polsce największa ilość użytkowników urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet korzysta z systemu Android, dlatego warto potraktować go priorytetowo.

Zdjęcie autorstwa MOHI SYED z Pexels

Z Androida korzystają takie marki jak: Samsung, Nokia, Xiaomi, HTC, Motorola, Oppo, Sony, LG.

System Android umożliwia instalację wielu przydatnych aplikacji, szacuje się, że obecnie jest ich ponad 2.9 mln, które są dostępne w sklepie Google Play.

Jaki język jest preferowany do tworzenia aplikacji na Androidzie?

Natywnym środowiskiem dedykowanym tworzeniu aplikacji na Android jest w język Kotlin.

W 2017 roku Google ogłosiło wsparcie first-class dla Androida, a od 2019 Kotlin stał się preferowanym językiem dla tej platformy.

Programowanie w Kotlinie pomaga zaoszczędzić czas – ten język jest przejrzysty / czytelny, pisanie w nim zajmuje mniej czasu ze względu na jego zwięzłość przez co zmniejsza się szansa na potencjalne błędy.

Jakie są zalety projektowania aplikacji na Androida?

 • największa popularność czyli liczba użytkowników
 • wsparcie Google
 • bezpieczeństwo
 • niski poziom inwestycji
 • skuteczna personalizacja

Nasza realizacja – Aplikacja Football Challange App

Poniżej prezentujemy aplikację mobilną Football Challange App, która służy do zarządzania wydarzeniami, umożliwia szybki kontakt między zespołami czy daje możliwość szybkiego umówienia się na mecze piłkarskie.

Aplikacja pokazuje również ranking drużyn, posiada system powiadomień, statystyk na żywo oraz umożliwia podzielenie użytkowników na trzy grupy z dedykowanymi im funkcjami.

Jak przygotować się do zamówienia wytworzenia aplikacji na Android?

Wskazówki:

 • Przyjrzyj się docelowej grupie odbiorców.
 • Określ jaki problem ma użytkownik i jak chcesz ten problem rozwiązać.
 • Określ wstępną funkcjonalność.
 • Skontaktuj się z nami. W ramach współpracy z nami:

Pierwszym etapem jest przygotowanie ogólnej wizji / koncepcji. Na spotkaniu wstępnym zapoznamy się z potrzebami by określić MVP czyli minimalną funkcjonalność produktu oraz pozostałą funkcjonalność. Po zdefiniowaniu potrzeb klienta wykonywanie są makiety oraz dokumentacja dla aplikacji. Szczegółowo analizujemy wygląd i użyteczność aplikacji pod kątem UX / UI tak aby wykonany produkt spełniał potrzeby i wymagania klienta.

Wykonując zamówienie działamy iteracyjnie, poszczególne części prac są omawiane z klientem, tak aby dostarczony produkt odpowiadał potrzebom klienta.

Kiedy dokumentacja zostanie zatwierdzona, ruszamy do wykonania! Nad całością przebiegu pracy będzie czuwał koordynator, z którym zawsze będziesz miał możliwość porozmawiać. Po wykonaniu całości prac wdrażamy oprogramowanie w sklepie Google Play.

Po wykonaniu aplikacji na android warto pomyśleć nad wdrożeniem również na iOS. Więcej o tworzeniu aplikacji na iOS przeczytasz tutaj.

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie tworzenia aplikacji mobilnych. Dajemy pełną wsparcie a produkty tworzymy pod potrzeby klienta.

Skontaktuj się z nami w celu omówienia oferty.

Kategorie
Inne posty