Plama
AZS UMCS Lublin i Akanza łączą siły

Sportowe zaangażowanie Akanzy weszło na nowy poziom – nawiązaliśmy współpracę z AZS UMCS Lublin. Wynikiem naszej inicjatywy jest powstanie nowej sekcji wyczynowej AZS UMCS Lublin – męskiej drużyny tenisa stołowego ATS Akanza AZS UMCS Lublin, której jesteśmy sponsorem tytularnym. Trenerem zespołu będzie Paweł Janowski.

Nasz klub wspólnie z firmą Akanza podjął wyzwanie reaktywacji sekcji tenisa stołowego, która już kiedyś odnosiła spore sukcesy pod szyldem AZS-u. Jeśli chodzi np. o zmagania kobiet, niewątpliwie był takim udział w europejskich pucharach. Teraz zdecydowaliśmy się stworzyć drużynę męską, która wystartuje w rozgrywkach 2. Ligi Tenisa Stołowego. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będziemy piąć się w górę. Być może w przyszłości uda się także utworzyć ponownie sekcję kobiecą – mówił, na spotkaniu inaugurującym współpracę, Prezes AZS UMCS Lublin – Rafał Walczyk.

ATS Akanza AZS UMCS Lublin
ATS Akanza AZS UMCS Lublin

Nasza współpraca będzie opierała się na trzech filarach. Po pierwsze będziemy chcieli rozwijać sekcję akademicką. Zespół akademicki odniósł już pierwszy sukces – zakwalifikował się do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec października w Rzeszowie. Liczymy na dobry wynik, choć walka o czołowe lokaty może być trudna. Po drugie chcemy skupić się na pierwszej drużynie. Do niej należą: Marek Zięba, Mateusz Warda – zawodnicy, którzy byli założycielami klubu, Radek Chrześcian, który być może za rok wzmocni drużynę akademicką, oraz Tomek Słomka – legenda lubelskiego tenisa stołowego – i jego syn Artur Słomka – mistrz województwa kadetów.

Mocny skład pozwoli nam na walkę o zwycięstwo w 2 lidze. Naszym celem jest awans do 1. Ligi w ciągu trzech lat. Jeśli chodzi o trzeci filar, będzie to współpraca między naszą firmą Akanza, a AZS UMCS Lublin, choćby przy organizacji mistrzostw firm IT, które już raz zorganizowaliśmy. Dzięki AZS-owi ranga tego wydarzenia na pewno wzrośnie. – tłumaczył Filip Grajewski, członek zarządu Akanzy i kierownik drużyny.

ATS Akanza AZS UMCS Lublin rozegrała swój pierwszy ligowy mecz w niedzielę 4 października. Naszym rywalem była drużyna LUKS Kłos Wola Skromowska. Spotkanie odbyło się o godzinie 11:00 w sali 3 Akademickiego Centrum Sportowego przy ul. Langiewicza, które wygraliśmy świetnym wynikiem 10:0!

Nasza drużyna pewnie pokonała LUKS “Kłos” Wolę Skromowską w meczu 1. kolejki rozgrywek 2. Ligi Tenisa Stołowego Mężczyzn. Wygraliśmy aż 10-0.

Zespół akademicki – zakwalifikował się do finałów Akademickich Mistrzostw Polski.

O naszym nowym zespole napisały: Kurier Lubelski, Radio Lublin, Centrum FM, Lublin 24, Dziennik wschodni

Kategorie
Inne posty