Plama
Twój start w biznesie

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, wzięliśmy udział w cyklu wykładów “Przedsiębiorczość biznesowa” organizowanych przez dr. Bartłomieja Twarowskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

20 listopada 2019 roku, współzałożyciel naszej firmy, Marek Golan, poprowadził inspirujący wykład “Twój start w biznesie”, gdzie poruszył kwestie prowadzenia biznesu z punktu widzenia osoby, która pierwszą komercyjną stronę internetową stworzyła już w wieku 22 lat. 

W wykładzie, współzałożyciel Akanzy przedstawił swój punkt widzenia na temat korzyści oraz zagrożeń czekających początkującego i już doświadczonego przedsiębiorcę na rynku pracy, zarówno ze strony interesariuszy jak i różnych instytucji. 

Na podstawie wieloletniej drogi naszej firmy słuchacze mogli z bliska przyjrzeć się uwarunkowaniom związanym z  założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Firma Akanza ma na swoim koncie wiele wyzwań, których efekty możemy obserwować do dzisiaj w formie działających systemów i aplikacji. 

Obecni na wykładzie usłyszeli także o procesie tworzenia aplikacji mobilnej Promodetektor opartej na użyciu beaconów, które przypisują cyfrowe informacje fizycznym przedmiotom. Dzięki sukcesowi aplikacji wykorzystanej w jednym z warszawskich sklepów E.Leclerc staliśmy się niejako ekspertem w tej dziedzinie. Co więcej, zainspirowaliśmy się do stworzenia dużego systemu analitycznego w oparciu o wspomniane wyżej beacony, który wygrał konkurs NLAB. Wygrana pozwoliła nam na prezentację systemu w Nevadzie przedsiębiorcom ze Stanów Zjednoczonych.

Główną wartością przekazaną uczestnikom przez Prezesa Akanzy jest pokazanie, że najważniejszy jest biznes zrodzony z pasji, następnie znalezienie niszy rynkowej i sukcesywne dążenie do realizacji założonego planu. 

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym, czy już obytym na rynku pracy przedsiębiorcą, zachęcamy do obejrzenia całego materiału z wystąpienia:

Kategorie
Inne posty